خبر جدید اینکه «دوره پایه سئو» نوین منتشر شد!
بزن بریم!

طراحی سایت دیدوگرام

همکاری با مجموعۀ بزرگ دیدوگرام با تمام پیچیدگی‌ها و چالش‌هایی که داشت، بسیار لذت‌بخش و دوست‌داشتنی بود. تیم طراحی سایت نوین افتخار آن را داشت که بتواند سایت یکی از بزرگترین برندهای بازاریابی و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی را طراحی و پیاده‌سازی کند. البته طراحی سایت دیدوگرام تنها یک شروع برای همکاری‌های گسترده و پایدار ما با این مجموعۀ حرفه‌ای بود.

تصویر صفحه اصلی طراحی سایت دیدوگرام
چالش

چالش

دیدوگرام یک پلتفرم کامل و حرفه‌ای است که خدمات متنوعی را در زمینۀ تبلیغات و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌دهد. این مجموعه، به یک سایت با رابط کاربری و گرافیک جذاب و عالی نیاز داشت تا بتواند نظر و اعتماد مخاطبان زیاد خود را جلب نماید. همچنین سایت مورد نظر دیدوگرام باید به گونه‌ای پیاده‌سازی می‌شد تا بتواند حجم بسیار بالایی از درخواست‌های روزانۀ کاربرانش را به خوبی پاسخ دهد. در یک کلام، دیدوگرام هم خدا را می‌خواست و هم خرما را!

راهکار

راهکار

مجموعۀ دیدوگرام باتوجه به نوع و ماهیت کسب و کاری که دارد، به یک سایت پویا، پر انرژی، ساده و البته سریع نیاز داشت. البته نیازهای دیدوگرام بسیار پیچیده‌تر از این موارد بود. با جلسات متعددی که میان دو مجموعه برگزار شد، به شناخت کافی از این نیازها دست پیدا کردیم. 

در اولین گام، وایرفریم‌ صفحات مختلف دیدوگرام طراحی شد. این وایرفریم‌ها پس از طراحی در اختیار مجموعۀ دیدوگرام قرار می‌گرفت. خوشبختانه به واسطه تعامل مطلوبی که بین مجموعه‌ها شکل گرفته بود، روند طراحی‌های اولیه و اصلاح آنها از سرعت قابل قبولی برخوردار بود. پس از تایید طرح‌ها اولیه، نوبت به طراحی گرافیکی سایت رسید. 

رنگ اصلی طراحی این سایت نارنجی یود تا بتواند انرژی مثبتی را به کاربران خود منتقل کند. تمام تلاش ما این بود تا بتوانیم یک گرافیک جذاب و در عین حال ساده برای سایت طراحی کنیم. در نهایت فایل‌های PSD در اختیار مجموعۀ دیدوگرام قرار گرفت و خوشبختانه توانست رضایت آنها را جلب کند. پس از نهایی شدن طرح‌ها، حالا نوبت به بخش نسبتاً پیچیدۀ کار یعنی پیاده‌سازی و کدنویسی رسیده بود.

در این مرحله، باید تمام هنر کدنویسی خودمان را خرج می‌کردیم تا سایت در بهینه‌ترین حالت ممکن پیاده‌سازی شود. زیرا دیدوگرام نیاز داشت تا بتواند حجم زیادی از کاربران و درخواست‌هایی که دارند را در سریع‌ترین زمان و بدون کوچکترین اختلالی مدیریت کند. البته طراحی گرافیکی و رابط و تجربه کاربری سایت تنها یک روی سکه بود. روی دیگر سکه، طراحی پنل‌های مدیریت و کاربر بود. دیدوگرام به یک پنل کاربری نیاز داشت تا کاربران سامانه بتوانند از طریق آن، درخواست‌های خود را ثبت و سفارشات‌شان را پیگیری کنند. همچنین به یک پنل مدیریتی نیاز داشتند تا به درخواست‌ها و تیکت‌های کاربران پاسخ دهند.

سیستم حسابداری اختصاصی هم نیاز دیگر دیدوگرام بود. درنهایت، تمامی سیستم‌های پشتیبانی، حسابداری، گزارش‌دهی و اسیر زیرسیستم‌ها کدنویسی و پیاده‌سازی شد. البته جلسات میان دو مجموعه برای اطمینان از قرارگیری در مسیر درست همچنان پابرجا بود.

نتیجه

نتیجه

درنهایت توانستیم از این آزمون بزرگ سربلند بیرون بیاییم و سایتی طراحی کنیم که با تمام پیچیدگی‌هایش، علاوه بر داشتن رابط و تجربۀ کاربری عالی، از سرعت و عملکرد مطلوبی برخوردار باشد و مورد تایید و تحسین مجموعۀ دیدوگرام و همینطور کاربران سامانه‌‎اش قرار گیرد.

ترکیب رنگی

ترکیب رنگی

در طراحی سایت همیار زبان، از رنگ‌های سبز و نارنجی استفاده شده است.

#fdb725
#a6b6c3

فناوری‌ استفاده شده

فناوری‌ استفاده شده

  • فوتوشاپ
  • HTML
  • CSS
  • PHP
  • Laravel
  • Java Script

گالری تصاویر

تعدادی از صفحات طراحی شده برای دیدوگرام

همین حالا ساخت سایت خود را شروع کنید!

برای شروع، کافی است فرم درخواست طراحی سایت ما را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

سفارش طراحی سایت

آیا هنوز سوالی برایتان باقی مانده است؟

در یک تماس تلفنی، سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ آنها را از تیم پرتال دریافت کنید.

021-63404 داخلی 2

مشاوره رایگان تلفنی

آکادمی آموزشی نوین

برای تماس، فرم را تکمیل کنید.
تماس با کارشناسان ما: 021-63404 داخلی ۳