خبر جدید اینکه «دوره پایه سئو» نوین منتشر شد!
بزن بریم!

تبلیغات گوگل گوشی شاپ

لوگوی گوشی شاپ

گوشی شاپ یکی از معتبرترین و با سابقه‌ترین فروشگاه اینترنتی است که بصورت تخصصی در زمینۀ فروش گوشی موبایل و لوازم جانبی آن فعالیت می‌کند. مجموعۀ گوشی شاپ از تبلیغات خود در گوگل ادز راضی نبودند و این روش تبلیغاتی بازدهی مطلوبی برایشان نداشت. البته به نظر ما، با یک مدیریت درست و اصولی، تبلیغات در گوگل ادز می‌توانست موثرترین و پربازده‌ترین روش تبلیغاتی باشد. با شروع همکاری، این ادعا را در عمل ثابت کردیم!

چالش

چالش

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مجموعۀ گوشی شاپ، هزینه‌های تبلیغات در گوگل بود و به دنبال آن بودند تا بتوانند در عین حفظ کیفیت و افزایش بازدهی تبلیغات، هزینه‌ها را کاهش دهند. همچنین به دنبال تیمی بودند که بتواند به خوبی کمپین‌های گسترده‌ سایت را مدیریت کند و علاوه بر آن، بتواند گزارش‌های مناسبی را از روند تبلیغات ارائه دهد. مسئلۀ دیگر، تنوع بالای محصولات و دسته‌بندی‌های متعدد در سایت بود. بنابراین، ایجاد یک ساختار منطقی از کمپین‌ها و مدیریت اصولی اهمیت بسیار زیادی داشت.

راهکار

راهکار

قبل از هر چیزی، در اولین قدم وب‌سایت گوشی شاپ به طور کامل مورد بررسی توسط کارشناسان گوگل ادز نوین قرار گرفت. زیرا اولین مسئله ما قبل از راه‌اندازی یک کمپین موفق، این بود که ساختار تبلیغات را مشخص نماییم. بر این اساس، کمپین‌های مختلف راه‌اندازی شدند و تقریباً به ازای هر دسته بندی محصول، یک کمپین تبلیغاتی مجزا برای این سایت درنظر گرفتیم.

در مرحلۀ بعد، مهم‌ترین مسئله‌ انتخاب درست کلمات کلیدی بود. با توجه به هر محصولی که قرار بود هدف تبلیغات باشد، کلمات کلیدی مناسب توسط تیم ما مورد بررسی قرار گرفت. لیست کاملی از این کلمات در اختیار تیم گوشی شاپ قرار گرفت تا توسط آنها نیز تایید شود. برای شروع سعی کردیم کلماتی را درنظر بگیریم که کاملاٌ هدفمند باشند. به عنوان مثال، بیشتر عبارات استفاده شده دارای کلمه «خرید» بودند. 

متن تبلیغ هم به عنوان اولین نقطه تماس کاربران با گوشی شاپ اهمیت بسیار زیادی داشت. بنابراین سعی کردیم برای هر محصول متن‌های تبلیغاتی جذاب و در عین حال هدفمند و مرتبط بنویسیم تا بهترین متن توسط کاربران مشخص شود.

مدیریت هزینه‌ها نیز اهمیت بسیار زیادی داشت. برای شروع قیمت تمامی کلمات کلیدی روی 0.04 درهم (حداقل لازم برای شروع) تنظیم کردیم. تمام سعی ما این بود که کمپین گوشی شاپ با هر میزان شارژی که دارد، به بیشترین تعداد ورودی دست پیدا کند. همچنین تلاش کردیم تا تمرکز هزینه روی کلماتی باشد که شانس فروش بیشتری دارند.

البته همۀ اینها تنها شروع کار بودند و بخش گسترده کار، بهینه‌سازی تبلیغات بود. تیم نوین با بررسی‌های مداوم، هر تغییری که لازم بود را اعمال کرد تا کمپین‌ها در بهینه‌ترین حالت ممکن باشند. راه‌اندازی کمپین جداگانه برای فروش اقساطی محصولات، کمپین تعمیرات موبایل و تبلیغ داینامیک تنها بخشی از اقداماتی بودند که به مرور زمان توسط تیم گوگل ادز نوین انجام شدند.

گزارش دهی هم به صورت مداوم و مستمر با ارتباط و تعامل خوبی که میان تیم گوگل ادز نوین و تیم گوشی شاپ شکل گرفته بود ارائه می‌شد تا از آخرین روند فروش‌ها باخبر شویم و بتوانیم کمپین را به بهترین شکل ممکن بهینه کنیم.

نتیجه

نتیجه

کیفیت تبلیغات گوشی شاپ در بالاترین حد ممکن بود و نتیجۀ این کیفیت باتوجه به رشد قابل ملاحظه‌ در فروش روزانه محصولات مشاهده می‌شد. علاوه بر آن، هزینه‌ها به حداقل میزان ممکن رسیده بود. نتیجۀ کار همکاری طولانی مدت و البته رضایت‌بخشی بود که تا به امروز نیز ادامه دارد.

تبلیغات گوگلی ما بازخورد مناسبی نداشت و تقریبا داشتیم از این روش تبلیغاتی ناامید می‌شدیم تا اینکه همکاری با تیم گوگل ادز نوین را شروع کردیم. نتیجه فوق العاده بود و در عین کاهش هزینه‌ها، شاهد افزایش روزانه فروش بودیم. تعهد، پاسخگویی و تخصص سه ویژگی مهم مجموعۀ نوین بود که باعث شد یک همکاری پایدار بین دو مجموعه شکل بگیرد.

فرشید شفیعی، مدیر سایت گوشی شاپ

بهینه‌سازی مداوم کمپین

بهینه‌سازی کمپین‌ها به صورت روزانه انجام می‌شد تا علاوه بر افزایش کیفیت، مطمئن شویم تبلیغات از بازدهی بالایی برخوردار است.

مدیریت هزینه ها

قیمت کلمات کلیدی و بودجۀ روزانه به گونه‌ای تنظیم می‌شد تا با مدیریت هزینه‌ها بتوانیم به بیشترین میزان فروش دست پیدا کنیم.

مدیریت حرفه‌ای کمپین

نگارش متن‌های متفاوت، رصد نرخ تبدیل، ریمارکتینگ و بررسی مداوم کلمات تنها بخشی از اقدامات ما جهت بهبود تبلیغات بودند.

پشتیبانی قوی

تعامل بسیار خوبی میان دو مجموعه ایجاد شد و علاوه بر پاسخ‌گویی به درخواست‌ها، گزارشات لازم در اختیار مجموعۀ گوشی شاپ قرار می‌گرفت.

همین حالا تبلیغات در گوگل را شروع کنید!

برای شروع، کافی است فرم درخواست طراحی سایت ما را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

لوگوی تبلیغات در گوگل

آیا هنوز سوالی برایتان باقی مانده است؟

در یک تماس تلفنی، سوالات خود را مطرح کنید و پاسخ آنها را از تیم گوگل ادز نوین دریافت کنید.

021-63404 داخلی 3

مشاوره رایگان تلفنی

آکادمی آموزشی نوین

برای تماس، فرم را تکمیل کنید.
تماس با کارشناسان ما: 021-63404 داخلی ۳