بیشترین کار مرتبط با سئوی Off Page به یک چیز خلاصه می شود: لینک سازی.

وقتی گوگل مشاهده می کند یک محتوا برای کلمه کلیدی خاصی لینک هایی دریافت می کند، متوجه می شود محتوای مذکور باید مناسب و مرتبط با آن کلمه کلیدی باشد. بدین ترتیب، گوگل برای کلمه کلیدی مورد نظر، به آن محتوا در SERPs (صفحات نتایج موتور جستجو) رتبه بالایی می دهد.

الگوریتم رتبه بندی گوگل برای تعیین رتبه یک صفحه، از این لینک ها کمک می گیرد. ۹۹٫۲% از سایت هایی که در راس فهرست نتایج گوگل نشان داده می شوند، حداقل دارای یک لینک خارجی می باشند.

ارتباط بین رتبه بندی گوگل و بک لینک

گرچه بیشتر لینک های برتر در نتایج جستجوی گوگل حداقل یک بک لینک دارند، اما بیشتر آنها دارای صدها هزار بک لینک می باشند. نمودار زیر تعداد بک لینک های ۳۰ نتیجۀ برتر جستجوی گوگل را نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید ۱۰ نتیجه اول گوگل، نسبت به سایر وب سایت ها به طرز چشمگیری بک لینک های بیشتری دارند.

رابطه مستقیم بک لینک با رتبه گوگل

برایان دین (موسس سایت Backlinko) در مقاله خود درباره عوامل و فاکتورهای مهم سئو در رتبه بندی گوگل، ۱۵ فاکتور لینک های خارجی (External Link) را شناسایی می کند. حال من اطمینان دارم شما درباره تاثیر بک لینک ها بر سئوی خود، آگاهی بیشتری دارید. علاوه بر ارزش و تاثیر بک لینک ها بر سئو، بک لینک ها به شما کمک می کنند تا بازدید کننده بیشتری داشته باشید. اما ساختن بک لینک، دیگر به سادگی پنج یا ده سال گذشته نیست.

اما چرا؟

خب… زیرا همه صاحبان وب سایت ها، سخت در حال ایجاد بک لینک هستند، اما همۀ آنها در لینک سازی موفق نیستند. در حقیقت بیشترشان در این کار شکست می خورند.

برایان دین (Backlinko) هنگامی که از تکنیک آسمان خراش (Skyscraper) استفاده کرد، میزان موفقیتش ۱۱% بود. با استفاده از بازاریابی ایمیل جهت لینک سازی می توانید نرخ تبدیل خود را ۶ تا ۷% افزایش دهید (نهایتاً تا ۱۱%).

بیشتر تلاش ها به چنین درصد هایی دست پیدا نمی کنند زیرا همانطور که در بالا اشاره کردیم، امروزه بدست آوردن بک لینک بسیار سخت تر است. مهم تر از همه، شاید شما این کار را اشتباه انجام می دهید. اگر محتوای تولیدی تان لینک دریافت نمی کند، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. شما باید در تولید محتوا خود ۵ نکته مهم و اساسی را جهت ساخت بک لینک بررسی و اصلاح کنید.

محتوای شما دقیق نیست

شما در تولید یک “محتوای لینک پذیر” شکست خورده اید. محتوای “لینک پذیر” آنقدر ارزشمند است که کاربران حاضر هستند به آن لینک دهند. ساخت محتوایی لینک پذیر، هسته ی اصلی تمامی استراتژی های لینک سازی و تلاش ها برای توسعۀ محتوا است.

اگر کاربران به محتوای شما لینک ندهند یا اگر تمامی ایمیل های درخواست بک لینک شما رد شوند، بزرگ ترین دلیلش می تواند این باشد که شما در تولید محتوایی ارزشمند برای لینک سازی، شکست خورده اید. اما اگر شما برای تلاش آماده اید، اصلاح این موضوع کار چندان سختی نیست.

برای تولید محتوایی لینک پذیر، قبل از هر چیز، باید موضوع محبوبی را انتخاب کنید که پتانسیل بدست آوردن لینک را داشته باشد. به عبارتی دیگر، شما نیازمند موضوع یا عنوانی لینک پذیر می باشید. دوم اینکه شما نیاز دارید محتوایی تولید کنید که از تمام محتواهای موجود برای آن موضوع، بهتر باشد و بتواند لینک های بیشتری را دریافت کند. مطمئناً انجام این کار به صرف زمان زیادی احتیاج دارد، اما مطمئن باشید که نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت.

در قدم اول، شما ابزاری مانند BuzzSumo یا Ahrefs نیاز خواهید داشت. این ابزار ها به شما کمک می کنند تا محبوب ترین موضوعات را در تجارت خود شناسایی کنید، موضوعاتی که بیشترین بک لینک را به خود اختصاص داده اند. حال ببینیم چگونه می توان با استفاده از Ahrefs، لینک پذیرترین موضوع را انتخاب کرد.

(قیمت نرم افزار های Ahrefs از ۹۹ دلار شروع می شود، اما شامل دو هفته ی آزمایشی رایگان می باشند. همچنین نرم افزار Ahrefs از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند).

هنگامی که در نرم افزار ثبت نام کردید، کلید واژه ی مورد نظرتان را وارد کنید. یا اینکه تنها اصطلاحی مربوط به حوزه ی کاری خود را بنویسید. برای مثال اگر دنبال این باشید که محتوایی لینک پذیر پیرامون “گزینش محتوا” یا “Link Curation” بسازید، تنها کافیست “گزینش محتوا” را نوشته و سپس گزینه جست و جو را بزنید. پس از آن Ahrefs محتوا های محبوب پیرامون موضوع شما را جمع آوری میکند.

این چیزی است که پس از جست و جوی عبارت Link Curation پیدا خواهید کرد.

رابطه بین بک لینک ها و افزایش رتبه بندی گوگل

همانطور که در اسکرین شات بالا مشاهده می کنید، عبارت Link Curation یا گزینش محتوا موضوعی است که بک لینک های زیادی به خود جذب می کند، بنابر این درستحدس زدید، این موضوع برای محتوایی لینک پذیر کاملاً مناسب است.

در قدم دوم برای آنکه بتوانید مطلبی فراتر از محتوایی با بک لینک زیاد تولید کنید، از راهکار های زیر استفاده نمایید:

راهکار اول: به روز رسانی

اگر به اسکرین شات بالا توجه کنید، اولین چیزی که توجه شما را جلب می کند این است که محتوا هایی که بیشترین بک لینک را دارند، مطالبی قدیمی هستند. بیشتر این محتوا ها اوایل سال ۲۰۱۴ و یا (همانطور که در بالاترین نتیجه مشخص است) در سال ۲۰۱۱ منتشر شده اند.

پس اگر شما بتوانید این محتواهای قدیمی را به وسیله ی ابزار ها و روش های جدید و پیشرفته به روز رسانی کنید، می توانید به سایت های لینک شده به منبع رفته و بگویید “من چیزی بهتر و جدیدتر دربارۀ این موضوع نوشتم، آیا دوست دارید بهشون نگاهی بیاندازید؟”

معمولاً، اشخاصی که به این مطلب قدیمی لینک داده اند، علاقه دارند بدانند شما چه چیزی برای ارائه دادن دارید.

راهکار دوم: محتوای طولانی و بلند بنویسید

اگر متوجه شده باشید محتواهایی که بیشترین بک لینک را دارند قدیمی نیستند و محتوایی به روز دارند، به طول و عمق مطالب آن ها توجه کنید. زمانی که فهمیدید این سایت ها چگونه موضوع محتوای خود را پوشش می دهند، لازم است که به مطلب خود  مراجعه کنید و در خصوص آن موضوع، مفصل تر و عمیق تر بنویسید.

همچنین این روش برای محتوای فهرست گونه بسیار آسان تو است، زیرا اگر مطلبی با عنوان “۱۰ نکته برای انجام …” دارای بیشترین بک لینک برای موضوع خود باشد، شما میتوانی مطلبی با عنوان “۵۰ روش برای انجام …” بنویسید و تمامی بک لینک ها را از آن خود کنید.

راهکار سوم: راهکاری منحصر بفرد ارائه دهید

برای داشتن راهکار یا نگرشی منحصر بفرد در رابطه با یک مطلب، باید موضوع انتخابی خود را عمیق تر بررسی کنید. برای مثال، در محتوای خود می توانید به خوانندگان خود به طور واضح نشان دهید که خودتان چگونه روند “گزینش محتوا” را انجام داده اید و نتیجۀ آن برایتان چه بوده است. این روش در خصوص “گزینش محتوا” دیدگاهی روشن به کاربران ارائه می دهد و به آنها آموزش می دهد که چگونه می توان چنین کاری را انجام داد.

ببه این ترتیب شما اطمینان خواهید یافت محتوایتان راهکاری منحصر بفرد را به کاربران ارائه داده است. راهکاری که در هیچ وبلاگ دیگری پیدا نمی شود. همچنین وقتی نتایج خود را  با کاربرانتان به اشتراک می گذارید، آنها اعتماد بیشتری به شما پیدا می کنند.

وب سایت Groove یکی از وب سایت هایی است که دربارۀ بسیاری از موضوعات رایج، محتوایی با نگرش و راهکار خاص تولید کرده است.

به عنوان نمونه، به مطلب  influencer outreach موجود در سایت Groove نگاهی بیاندازید. این موضوع بارها مورد بحث قرار گرفته است، با این حال، هیچ وب سایتی نتوانسته است این موضوع را به خوبی Groove پوشش دهد.

محتوای خوب بک لینک می گیرد

چگونه ما طی ۲۴ ساعت با انتشار یک مطلب در وبلاگ خود بیش از ۱۰۰۰ مشترک خبرنامه پیدا کردیم

گرچه ما دارای محتوا بودیم، اما خواننده نداشتیم. در این مطلب مراحلی را که برای به دست آوردن لینک از آدم های تاثیر گذار طی کردیم برایتان بازگو می کنیم…

راهکار چهارم: رویکردی با پشتوانه اطلاعاتی داشته باشید

یک راه خوب دیگر برای بهتر شدن محتوا این است که آن را بر اساس اطلاعات و آمارهای دقیق بنویسید. شما می توانید از آخرین آمارها، مطالعات و بررسی ها برای نوشتن مطلبی یکتا استفاده کنید. برای موضوع از پیش مطرح شده “گزینش محتوا” شما می توانید به دنبال آخرین آمار، تحقیقات و مطالعات موضوعی باشید و به راحتی محتوای خود را ارتقا دهید.

به روز رسانی محتوای دیگران

یک جستجوی ساده در گوگل، آخرین اطلاعات موجود برای این کار را در اختیارتان می گذارد.

راهکار پنجم: از تصاویر گرافیکی عالی استفاده کنید

مطمئناً از اهمیت طرح های گرافیکی در مطالب وبلاگ آگاهی دارید. تصاویر و المان های گرافیکیِ نوشته ها را از هم جدا کرده و انگیزه برای خواندن محتوا را بیشتر می کند. همچنین وجود تصاویر، اشتراک گذاری های اجتماعی را نیز افزایش می دهد.

از آنجاییکه تصاویر ارزش به اشتراک گذاری و تعامل کاربران با محتوا را بالا می برند، داشتن تصاویر راهکار خوبی برای بهبود کیفیت یک محتوا است. وقتی شما برای ارتقاء محتوای موجود از تصاویر استفاده می کنید، سعی کنید از ترکیب مناسبی از طرح های گرافیکی استفاده کنید مانند: عکس های، نمودار ها، گرافیک، اسکرین شات، طراحی ها و جدول و … .

حتی شما می توانید از آمار ها و مطالب پیشین خود اینفوگرافیک تهیه کنید و از این قالب برای تماس با وبلاگ ها و گرفتن بک لینک استفاده کنید. اینفوگرافیک جزومحبوب ترین قالب های محتوایی برای بدست آوردن بک لینک محسوب می شود.

راهکار ویژه: محتوا کاربر-پسند بنویسید

نوشتن محتوایی بهتر تنها راه بهبود کیفیت محتوا نیست. گاهی اوقات پاسخ در نحوه ی ارائه دادن یک محتوا نهفته است. اگر مطلبی که قصد پیشی گرفتن از آن را دارید دارای محتوایی قوی است اما در قالبی بد ارائه شده است، می توانید آن را از ربان خود باز نویسی کرده و در قالبی بهتر ارائه دهید.

پیشنهاد برایان دین این است که شما محتوای خود را از تمامی جهات بهبود بخشید:

نکتۀ اساسی: توصیه می کنم محتوایخود را از هر لحاظ کامل کنید مثل: طول، طراح، اطلاعات موجود در آن و … .

علاوه بر این ها، شما می توانید از نکات رَند فیشکین با عنوان فرمول “ساخت محتوای ۱۰ برابر” یا “فرمول ساخت محتوا برای ۱۰ لینک اول گوگل” استفاده کنید.

چگونه بهترین محتوا را تولید کنیم؟

تصویر بالا، اسکرین شاتی از مقاله رند فیشکین است که در زیر می توانید ترجمۀ آن را مطالعه نمایید:

چند شاخص برای محتوای ده برابری

برای آنکه از هر شخص دیگری ۱۰ برابر بهتر باشید، باید نکات زیر را رعایت نمایید:

 • محتوایتان باید در هر دستگاهی UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربری) خوبی داشته باشد.
 • محتوا به طور عمومی باید ترکیبی از با کیفیت بودن، قابل اطمینان بودن، کاربردی بودن، جذاب و قابل توجه بودن باشد. لازم نیست تمامی این ویژگی ها را دارا باشد، بلکه ترکیبی از آنها کافی است.
 • در شیوه بیان و جزئیات باید نسبت به سایر مطالب مشابه باید به طرز قابل توجهی متفاوت باشد.
 • محتوا باید واکنش احساسی ایجاد کند. محتوا باید احساس ترس، تعجب، شادی، انتظار یا تحسین در کاربر ایجاد کند تا ۱۰ برابر بهتر از دیگر مطالب تلقی شود.
 • باید با فراهم کردن اطلاعاتی جامع، دقیق و استثنائی، مشکلی را حل کند یا سوالی را پاسخ دهد.
 • باید مفهوم را به شیوه ای بی نظیر، قابل توجه، غیر منتظره و لذت بخش به خواننده منتقل کند.

اگر به تمامی موارد بالا عمل کنید، احتمالاً محتوایتان ۱۰ برابر بهتر از رقبایتان خواهد بود. تنها انجام آن کمی مشکل است. چیزی که امروز بحث می کنیم این است: فرایندی که تمامی این موارد را چک کند چیست؟

دفعه ی بعد که شما برای یک سایت درخواست بک لینک دادید، مطمئن شوید چیزی بهتر از منبعی که وبلاگ مورد نظر به آن لینک داده است را در اختیار دارید. منبع می تواند عمیق تر و جذاب تر شود. در هر صورت، باید محتوای شما برتری پیدا کند.

(به اندازه کافی) تلاش نمی کنید

مطلب را می نویسم و مردم به آن لینک خواهند داد.” اگر این رویکردی است که برای بدست آوردن لینک اتخاذ کرده اید، باید بگویم که محتوایتان هیچ بک لینکی نمی گیرد (مگر اینکه به جایگاهی رسیده باشید که به علت اعتبارتان لینک دریافت می کنید).

نکته اینجاست که شما بدون تلاش، بک لینک دریافت نخواهید کرد. تقریبا غیر ممکن است که یک وبلاگ مشهور به طور اتفاقی به سایت شما مراجعه کند، بهترین مطلب شما را بخواند و به آن لینک دهد. شما هستید که باید با وبلاگ های مختلف ارتباط برقرار کرده و دربارۀ مطلب فوق العاده ای که به تازگی منتشر کرده اید با آنها صحبت کنید. برای این کار، یکی از بهترین تکنیک هایی که می توانید به کار گیرید، تکنیک آسمان خراش است.

آسمان خراش یک روش سه مرحله ای است:

 1. گام اول: موضوعاتی پیدا کنید که محتوای لینک پذیر داشته باشد.
 2. گام دوم: محتوایی بهتر و کامل تر از همۀ وبلاگ های موجود در آن زمینه تولید کنید.
 3. گام سوم: به تمام سایت هایی که به محتوای منبع شما لینک داده اند سر زده و به دنبال دریافت بک لینک باشید.

در حالی که روش آسمان خراش یکی از بهترین تکنیک های لینک سازی (در بیشتر زمینه ها و فعالیت های تجاری) است، با این حال شما می توانید این روش را تکمیل کرده تا نتایج بهتری کسب کنید (در نکته ی ۴ همین مقاله درباره آن صحبت می کنیم).

اما در حال حاضر، تمام چیزی که لازم است بدانید این است که باید برای بدست آوردن لینک تلاش کنید و تکنیک آسمان خراش یک مسیر عالی برای شروع لینک سازی است.

برای لینک سازی به وبلاگ های اشتباهی درخواست داده اید

گاهی تلاش های شما برای ساختن لینک نا به جا است. می تواند اینگونه باشد که شما مطلبی خوب و لینک پذیر ساخته اید و برای دریافت بک لینک تلاش کرده اید، اما باز موفق نشده اید. گاهی اوقات، در اینگونه موارد، دلیل اصلی نتایج ضعیف شما این است که برای دریافت لینک به سایت های اشتباهی درخواست داده اید. دفعه ی بعدی که شما برای دریافت لینک به وبلاگی سر زدید، مطمئن شوید که آن ها سه شرط زیر را داشته باشند:

در حوزه فعالیت شما باشند

انتخاب وبلاگ ها در حوزه تجارت خودتان، به چند دلیل اهمیت دارد:

 • احتمال اینکه به شما لینک بدهند بیشتر است.

وقتی یک وبلاگ در حوزه ی کاری شما باشد، برای دادن بک لینک به سایت شما تمایل بیشتری دارد، زیرا محتوای شما با مطالبی که آن وبلاگ به خوانندگان خود ارائه می دهد، به طور مستقیم یا غیر مستقیم در ارتباط است.

به عنوان مثال، اگر شما یک وبلاگ با محتوای بازاریابی داشته باشید، سایت هایی مانند Ahrefs، ContentMarketinginstitute و بسیاری دیگر، می توانند سایت های خوبی برای درخواست بک لینک باشند، زیرا با شما در حوزه ای یکسان هستند. اما اگر به وبلاگی با محوریت موضوع مواد غذایی درخواست دهید، ایمیل شما نادیده گرفته می شود.

 • شما از جریمه شدن توسط گوگل در امان خواهید بود

دلیل دیگری برای اینکه تنها به سایت های مرتبط در خواست بک لینک بدهید این است که این کار شما را از جریمه شدن توسط گوگل حفظ می کند. گوگل سایت هایی که از دامنه های بی ربط بک لینک گرفته باشند را جریمه میکند.

بعلاوه اینکه اگر لینکی از جانب یک سایت در حوزه فعالیت شما باشد، احتمالا دارای ارزش بیشتری برای جذب مخاطب است تا نسبت به بک لینکی که به طور تصادفی بدست آمده باشد.

به موضوع شما علاقه مند باشند

هر کسی دوست دارد از سایت های معتبری همچون Lifehacker، Forbes یا Enterpreneur بک لینک داشته باشد. مشکل اصلی در مواجهه با اینگونه سایت ها این است که در اکثر اوقات، ممکن است به موضوع شما بی علاقه باشند. بنابر این اهمیتی ندارد که محتوای شما چقدر عالی باشد، در هر صورت شما جوابی دریافت نخواهید کرد.

قبل از اینکه ایمیلی حاکی از درخواست بک لینک ارسال کنید، مطمئن شوید که وبلاگ مورد نظرتان به موضوع محتوایتان علاقه مند است.

آماده لینک دادن به شخص ثالت هم باشند (بهتر است در حال حاضر نیز به مطالب مشابه لینک داده باشد)

قبل از ارسال ایمیل برای درخواست لینک، اطمینان یابید وبلاگ مورد نظرتان به موضوعات مشابه بک لینک داده باشد. منطق انجام این کار ساده است: اگر سایتی در گذشته به یک منبع مشابه بک لینک داده باشد، احتمالا به محتوای شما نیز علاقه نشان خواهد داد.

بهتر است برای پیدا کردن وبلاگ چهت لینک سازی حتماً نکات بالا را رعایت کنید زیرا کاری که ابزار هایی مانند Ahrefs انجام می دهند این است که یک لیست کامل از سایت هایی که به موضوع مورد نظر شما لینک شده اند را به شما ارائه می دهند. از طریق این فهرست، شما می توانید سایت هایی را پیدا کنید که دارای تمامی ویژگی های بالا باشند.

توجه کنید که برخی سایت ها به طور واضح اعلام می کنند که بک لینک نمی دهند. از این گونه سایت ها صرف نظر کنید زیرا احتمالا پاسخی از جانبشان دریافت نخواهید کرد.

روش درخواست شما برای دریافت لینک ایراد دارد

به دلیل اینکه اکثر وبلاگ های برتر و تاثیر گذار در حوزه های مختلف، پی در پی مورد هجوم ایمیل هایی در خصوص درخواست لینک قرار میگیرند، جلب توجه آن ها کار ساده ای نیست. ایمیل درخواست لینک شما، شبیه ایمیل های بسیار دیگری در همین خصوص می باشد که یک وبلاگ محبوب روزانه آن ها را دریافت می کند.

این احتمال وجود دارد که مانند بیشتر ایمیل هایی دریافتی وبلاگ مورد نظر، ایمیل شما نیز حذف شود. این بدین معنی نیست که محتوای شما بی کیفیت است و ارزش لینک داده شدن را ندارد، بلکه به این خاطر است پیرامون روش ارسال ایمیل درخواستی شما، هیچ ویژگی بارزی وجود ندارد. اما برای این مشکل راه حلی موجود است:

به جای طی کردن سه مرحله ی لینک سازی زیر:

 1. تولید محتوایی که ارزش لینک شدن را داشته باشد (که از وبلاگ مادر (منبع) در تعداد بک لینک پیشی بگیرد).
 2. پیدا کردن وبلاگ ها و سایت هایی که به منبع نخستین، لینک داده باشند.
 3. ارسال ایمیل درخواست لینک

…این چهار مرحله در فرآیند لینک سازی را در پی گیرید:

 1. تولید محتوایی که ارزش لینک شدن را داشته باشد (که از وبلاگ مادر (منبع) در تعداد بک لینک پیشی بگیرد).
 2. پیدا کردن وبلاگ ها و سایت هایی که به منبع نخستین، لینک داده باشند.
 3. وبلاگ مورد هدف را آماده کنید (یا با آن ها ارتباط داشته باشید).
 4. ارسال ایمیل درخواست لینک

Groove محتوای خود را توسط وبلاگ های بزرگ و تاثیر گذار توسعه دهد. آن ها موفق شدند با برقراری ازتباط با وب سایت های تاثیر گذار قبل از درخواست برای کمک، محتوای خود را به اشتراک بگذارند. آن ها حتی یک فهرست نیز تهیه کردند که از آن برای ایجاد ارتباط با وبلاگ های مورد نظر خود، قبل از بدست آوردن لینک، استفاده کنند.

نکات مهم پیش از برقراری ارتباط با وبلاگ ها

نتیجه بخش بودن این رویکرد تقریبا تضمینی است زیرا، طبق نظر چیالدینی، نویسنده کتاب پر فروش – تاثیر-اصل روانشناسی- مردم تمایل دارند رفتار نیک را جبران کنند. در مقایسه با درخواست های سرد و بی روح، اگر شما با یک سایت معتبر قبل از تقاضای دریافت لینک یا اشتراک گذاری، ارتباط برقرار کرده باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که موفق به دریافت لینک شوید.

ایمیل درخواستی شما، اثر بخش نیست

اگر احساس می کنید تمام نکات بالا را به درستی انجام می دهید و هنوز به نتیجه نرسیده اید، پس مشکل احتمالا از ایمیل های درخواستی شماست. رایج ترین دلیل شکست خوردن ایمیل های درخواستی وقتی است که آن ها شبیه یک قالب معین و فاقد اعتبار باشند. برای آنکه بتوانید بهترین ایمیل را بنویسید به شما پیشنهاد می کنم مطلب راه اندازی کمپین لینک سازی را به دقت مطالعه کنید. در این مقاله روش درخواست لینک از طریق ایمیل به خوبی بیان شده است.

گاهی اوقات وبلاگ نویسان تلاش میکنند تا ایمیل های درخواستی خود را شخصی کنند، اما در این کار زیاده روی کرده و ایمیلی می نویسند که بیش از حد طولانی بوده و اثر بخشی خود را از دست داده است. به دلیل اینکه وبلاگ های محبوب، تعداد زیادی از این ایمیل ها را دریافت می کنند، بهترین کار این است که کوتاه و مختصر بنویسید.

وقتی از تاکتیک بالا برای ایجاد ارتباط با یک وبلاگ استفاده کردید، قبل از درخواست بک لینک، شما میتوانید ایمیل های صمیمانه تری بنویسید، به این دلیل که از طریق ارتباط خود می توانید اطلاعات بیشتری پیرامون وبلاگ مورد نظر بدست بیاورید.

این طرز فکر به طور طبیعی در ایمیل درخواست بک لینک شما نمایان شده و وبلاگ مورد نظر نیز به آن توجه خواهد کرد.

نتیجه گیری

ایمیل های درخواست لینک یکی از بهترین راه های بدست آوردن بک لینک می باشد. اما برای کسب موفقیت، باید آن ها را شخصی سازی کنید. ساختن محتوای ارزشمند به تنهایی کافی نیست. ایمیل های قالب دار نیز به همین شکل بی اثر هستند.

اما همه ی این مراحل با ساخت محتوایی ارزشمند شروع می شوند. از مطالب مفصل، نگرش های منحصر به فرد، اطلاعات و تصاویر استفاده کنید تا چیزی بسازید که مورد پسند خوانندگان باشد. میزان موفقیت شما در بدست آوردن بک لینک به وسیله ی ایمیل درخواست لینک چقدر می باشد؟ و آیا موارد بالا تا به حال برای شما بک لینک کسب کرده است؟ خوشحال می شویم که تجربیات خود را با ما و خوانندگان نوین در میان بگذارید.