تا ۶۰٪ تخفیف دوره‌های نوین فقط تا ساعت ۱۲ امشب
تا ۶۰٪ تخفیف دوره‌های نوین فقط تا ساعت ۱۲ امشب

پیش‌نمایش اسنیپت گوگل

خیلی از مواقع مطمئن نیستیم که عنوان و توضیحات متایی (Meta Title and Description) که برای گوگل می‌نویسیم، به درستی نمایش داده خواهند شد یا نه. این پیش‌نمایش به شما کمک می‌کند این مشکل را یک بار برای همیشه حل کنید.

298 پیکسل از 480 پیکسل
578 پیکسل از 750 پیکسل
با سال ها تلاش بهترین روش‌های بازاریابی دیجیتال و جذب کاربران را کسب کرده ایم، اکنون این تجارب را در اختیار شما قرار می دهیم.

اسنیپت گوگل چیست؟

زمانی که شما عبارتی را در گوگل جستجو می‌کنید، 10 نتیجه در صفحه اول (و همینطور در سایر صفحات) به شما نمایش داده می‌شود. هر کدام از این نتیجه‌ها یک اسنیپت (Snippet) است و شامل یک عنوان، یک آدرس صفحه و چند خط توضیحات می‌باشد. در ادامه هر کدام از این بخش‌ها را توضیح می‌دهیم.

عنوان متا (Meta Title) چیست؟

همان خط آبی رنگی است که در یک اسنیپت مشاهده می‌کنید. متا تایتل اولین بخشی از اسنیپت است که کاربر آن را مشاهده می‌کند و در واقع عنوان سئوی شما محسوب می‌شود. متا تایتل مهم‌ترین بخش اسنیپت شما است. زیرا به حتمال زیاد اولین قسمت از اسنیپت شما است که نظر کاربران را جلب می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید مخاطبان بیشتری را جذب کنید، باید سعی کنید تا یک عنوان متای عالی بری صفحۀ خود بنویسید.

دیسکریپشن (Description) چیست؟

همان توضیحاتی است که انتهای اسنیپت در یک الی دو خط به شما نمایش داده می‌شود. در این بخش می‌توانید در مورد صفحه خود توضیحات بیشتری به مخاطبان ارائه دهید تا متوجه شوند که چه محتوا، محصول و خدماتی در آن صفحه از سایت خود ارائه می‌دهید.

چقدر فضا برای نوشتن اسنیپت داریم؟

گوگل برای بخش‌های متا و دیسکریپشن اسنیپت محدودیت درنظر گرفته است تا مطمئن شود که پیام شما در زمان کوتاه و در عین حال با خوانایی بالا به مخاطبان منتقل می‌شود. این محدودیت بر اساس تعداد پیکسل است. در واقع تعداد کاراکتری که می‌نویسید برای گوگل اهمیتی ندارد. بلکه گوگل نوشته شما را اندازه می‌گیرد و بر اساس آن، فضای متا و دیسکریپشن را محدود می‌سازد.

شما می‌توانید نهایتاً تا 480 پیکسل از فضای متا تایتل را استفاده کنید. همچنین در قسمت توضیحات می‌توانید تا 750 پیکسل محتوا بنویسید. البته ما این مقادیر را با بررسی بیش از 100 اسنیپت بدست آورده‌ایم. در صورتیکه این محدودیت‌ها را رعایت نکنید، ادامه نوشته شما به صورت سه نقطه (...) به کاربران نمایش داده می‌شود که از نظر اصول سئو (و البته خوانایی کاربر) نکتۀ منفی برای شما به حساب می‌آید.

چرا نوشتن متا و دیسکریپشن خوب اهمیت دارد؟

داشتن یک معرفی عالی به شما کمک می‌کند تا در میان سایر نتایج، متمایز باشید و کاربران بیشتری را ترغیب کنید تا روی اسنیپت شما کلیک کند. به خاطر داشته باشید که اسنیپت شما، اولین نقطۀ تماس شما با مخاطبان‌تان است. به عبارتی دیگر، اسنیپت‌ها ویترین سایت شما محسوب می‌شوند. حالا هرچقدر بتوانید اسنیپت بهتری بنویسید و ویترین جذاب‌تری داشته باشید، شانس شما برای جذب مخاطبان افزایش می‌یابد و این یعنی شما به مرور زمان سهم بیشتری از بازار را دریافت خواهید کرد.

پس بدون اغراق، موفقیت یا عدم موفقیت شما، تا حدود زیادی به کیفیت اسنیپت صفحات سایت شما بستگی دارد. بارها تجربه کرده‌ایم که یک تغییر و بهبود جزئی در اسنیپت، در افزایش رتبۀ صفحه در نتایج گوگل چه تاثیر قابل توجهی داشته است. بنابراین، بد نیست که یک بار دیگر اسنیپت‌های خود را بررسی و برای بهتر شدن آن تلاش کنید.

چگونه متا و دیسکریپشن خوب بنویسیم؟

به طور کلی شما 2 راه برای نوشتن اسنیپت دارید. در حالت اول، می‌توانید از گوگل بخواهید تا متا تایتل شما را از تیتر اصلی صفحه و دیسکریپشن شما را از متن صفحه دریافت و به کاربر نمایش دهد. روش دوم هم این است که عنوان و توضیحات اسنیپت را خودتان بنویسید. قطعاً توصیه ما به شما روش دوم است. در این صورت کنترل بیشتری روی محتوای اسنیپت خود خواهید داشت. تجربه به ما نشان داده که این مسئله بر رتبه صفحۀ شما در گوگل تاثیر بی‌نهایت مثبتی خواهد داشت.

برای آنکه یک اسنیپت عالی داشته باشیم، توصیه می‌کنیم که نکات زیر را رعایت بفرمایید:

موضوع و هدف صفحۀ خود را به خوبی مشخص کنید

عنوان و توضیحات متا را به نحوی انتخاب کنید که کاربر دقیقاً از محتویات صفحه شما مطلع شود و متوجه شود که پس از بازدید از صفحه شما چه چیزی به دست خواهد آورد. توجه داشته باشید که عنوان متای شما باید موضوع کلی صفحه را مطرح کند. توضیحات متای شما نیز باید درباره محتویات صفحه توضیح بدهد.

از کلمات کلیدی مختلف در اسنیپت خود استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین نکات برای کسب رتبه‌های بالا در گوگل، استفاده از کلمات کلیدی در عنوان و توضیحات اسنیپت گوگل است. استفاده از این کلمات در اسنیپت به گوگل کمک می‌کند که موضوع صفحه یا مقالۀ شما را به خوبی متوجه شود و به کاربر جستجوکننده هم این اطمینان را هد که مقاله شما کاملاً مرتبط با موضوع است. از طرفی دیگر، اینکه کاربر بتواند حداقل بخشی از عبارت‌هایی که در گوگل جستجو کرده را در اسنیپت شما ببیند، حس خوبی به او خواهد داد و شانس شما را برای جذب او افزایش می‌دهد.

البته، لطفاً در استفاده از کلمات کلیدی زیاده‌روی نکنید. زیرا این کار اسنیپت شما را نامفهوم و غیر قابل درک می‌کند. پس به اندازه‌ای از کلمات کلیدی خود استفاده کنید که عنوان و توضیحات شما معنادار باشد و کاربر بتواند به خوبی آنها را درک کند.

با ویژگی‌های بصری، توجه مخاطبان را جلب کنید

همواره به این مسئله توجه داشته باشید که اسنیپت صفحه یا مقالۀ شما، قرار است در یک لیست 10 تایی از نتایج گوگل قرار بگیرد. پس باید به نحوی متن اسنیپت خود را متمایر کنید و توجه مخاطب را جلب نمایید.

استفاده از کلمات انگلیسی، پرانتز، عدد، علامت جمع (+) و ... حتی شکلک‌ها می‌تواند در این راستا به شما کمک کند. البته خواهشاً در استفاده از این ویژگی‌ها زیاده روی نکنید. در غیر این صورت کاربر دچار سردرگمی خواهد شد و تجربه خوشایندی از خواندن اسنیپت شما نخواهد داشت. همین مسئله شانس شما را برای جذب مخاطب کاهش می‌دهد. همچنین به شما توصیه می‌کنیم که برای جداسازی قسمت‌های مختلف عنوان از علامت "|" استفاده نمایید. استفاده از این علامت به عنوان جداکننده، خوانایی اسنیپت شما را افزایش خواهد داد.

تفاوت و مزایای خود را نسبت به سایر نتایج مشخص کنید

قبل از آنکه نوشتن اسنیپت خود را شروع کنید، بد نیست اسنیپت رقبای خود را هم بررسی کنید. برای این کار کافی است کلمات کلیدی صفحۀ مورد نظرتان را در گوگل جستجو نمایید و ببینید که آنها صفحۀ مشابه با صفحۀ شما را چگونه به مخاطبان معرفی کرده‌اند. پس از بررسی رقبا، سعی کنید اسنیپتی بنویسید که به خوبی مزایا و تفاوت‌های شما را نسبت به آنها مشخص کند و بتواند تبدیل به برگ برنده شما در کسب رتبۀ گوگل شود.

جذاب نوشتن اسنیپت را فراموش نکنید

فراموش نکنید که اسنیپت‌های شما باید برای کاربران جذاب باشند تا بتوانید نظرشان را جلب کنید. استفاده از موارد زیر می‌تواند اسنیپت شما را جذاب‌تر کند:

  • از اعداد استفاده کنید.
  • کلمات قدرت را به کار بگیرید.
  • کنجکاوی مخاطب را بر انگیزید.
  • دلیلی جذاب برای خواندن ایجاد کنید.

شاید مهم‌ترین این موارد هنگام نوشتن اسنیپت، گزینه دوم یعنی کلمات قدرت باشد. استفاده از کلماتی مثل کامل، تصویری، عالی و ... قطعاً می‌تواند به افزایش جذابیت اسنیپت شما کمک کند.

نام وب‌سایت خود را در عنوان بیاورید

استفاده از نام سایت در انتهای عنوان متا می‌تواند تاثیر مثبتی در معرفی برند شما داشته باشد. پیشنهاد ما استفاده از علامت | (به جای خط فاصله) است. البته، گاهی ممکن است که سیستم سایت شما، به صورت خودکار نام سایت را به انتهای تمام عنوان‌ها اضافه کند. بنابراین شاید این کار لازم نباشد. در ضمن این را بدانید که اگر شما این نام را نگذارید، هیچ بعید نیست خود گوگل به صورت اتوماتیک نام سایت را به انتهای عنوان اضافه کند.

 

مشاوره رایگان تلفنی

آکادمی آموزشی نوین

برای تماس، فرم را تکمیل کنید.
تماس با کارشناسان ما: 021-63404 داخلی ۳

خرید اقساطی از نوین

برای خرید اقساطی از نوین، می‌توانید یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید. پیشنهاد ما پرداخت با اسنپ‌پی است.
روش دوم
از طریق تلگرام
با همکاران ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید و خرید اقساطی خود را انجام دهید.
روش اول
سرویس اقساطی اسنپ‌پی سرویس اقساطی اسنپ‌پی
همین حالا می‌توانید این دوره را با استفاده از اعتباری که در اسنپ‌پی دارید، در 4 قسط به صورت کامل خریداری کنید.
روش دوم
ارتباط با پشتیبانی
کارشناسان نوین در سریع‌ترین زمان ممکن شما را در تمامی مراحل خرید اقساطی راهنمایی می‌کنند.