تا ۶۰٪ تخفیف دوره‌های نوین فقط تا ساعت ۱۲ امشب
تا ۶۰٪ تخفیف دوره‌های نوین فقط تا ساعت ۱۲ امشب

آموزش رایگان ابزارهای سئو

چرا ابزارهای سئو مهم است؟

ما به طور کلی می‌دانیم که چه چیزهایی برای گوگل مهم است و چه فاکتورهایی در رتبه گوگل تاثیرگذار است اما خب گوگل هم هر روز سختگیرتر و ریزبین‌تر می‌شود؛ پس بهتر است همانطور که در حال بهینه کردن سایت و محتواهای خود هستیم، با استفاده از ابزارهای سئو سایت را آنالیز کنیم و سئوی خود را زیر نظر داشته باشیم تا در زمان و هزینه صرفه‌جویی کرده باشیم.

آموزش حرفه‌ای سئو + ورود به بازار کار

اگر دوست دارید سئو را کامل و حرفه‌ای یاد بگیرید و به بازار کار معرفی شوید، پکیج کامل نوین برای آموزش سئو را از دست ندهید
دوره تخصصی سئو
ابزارهای سئو

سرچ کنسول، مهم‌ترین ابزار سئو از خود گوگل

گوگل، عصای دست شما در تحلیل سئو سایت

درست است که گوگل فاکتورهای زیادی در مورد سئو دارد و هر روز این فاکتورها  را آپدیت می‌کند، اما خب از آنطرف ما را در بهینه کردن سایتمان تنها نگذاشته و یک ابزار مفید برای بررسی فاکتورهای سایت در اختیارمان گذاشته است.

گوگل سرچ کنسول مهم‌ترین ابزار برای سئو سایت شما است و اطلاعات دقیقی از وضعیت فعلی سایتتان در اختیار شما قرار می‌دهند. این ابزار کاملاً رایگان است و مستقیم به سایت شما متصل می‌شود و برای تحلیل و رسیدن به رتبه‌های بالای گوگل عصای دست شما خواهد بود.

سرچ کنسول چه اطلاعاتی به ما می‌دهد؟

این ابزار وضعیت فعلی سایتتان را به شما گزارش می‌دهد. تعداد کاربرانی که از راه‌های مختلف وارد سایتتان شده‌اند، تعداد نمایش، کلیک، رتبه ه صفحه در جستجوی گوگل. اشتباهات سایتتان را به شما اعلام می‌کند، یعنی سایت شما را از دیدگاه گوگل بررسی می‌کند و خطاهایی که باعث کاهش رتبه‌بندی سایتتان می‌شود را برایتان مشخص می‌کند. از جمله:

- لینک‌های شکسته و خراب

- مشکلاتی که برای ایندکس شدن صفحات وجود دارد و صفحاتی که ایندکس نشده‌اند

- گزارشی از جریمه‌های گوگل (اگر وجود داشته باشد)

- اطلاعات تحلیلی از کاربران و مخاطبان سایت

به صورت کلی یک ابزار کامل برای رصد کردن سایت است که می‌تواند اطلاعات دقیقی برای بهینه کردن صفحات در اختیار شما قرار دهد. برای آشنایی با ابن ابزار و بخش‌های مختلف آن مقاله زیر را بخوانید.

سرچ کنسول چیست؟

این مقاله یک راهنمای سریع برای آشنایی با گوگل سرچ کنسول و بخش‌های مختلف این ابزار است.
Search Console

دوره آموزش سرچ کنسول

سایتت رو با کمک گوگل زیر نظر بگیر

در این دوره قدم به قدم کار با ابزار گوگل سرچ کنسول را یاد می‌گیرید. از نصب و راه‌اندازی گرفته تا بررسی کامل وضعیت سایت، عیب‌یابی و آموزش امکانات پیشرفته سرچ کنسول.

ثبت‌نام در دوره

سایر ابزارهای سئو

5 تا از مهم‌ترین‌ها + لیست کامل ابزارها

سرچ کنسول توسط خود گوگل معرفی و منتشر شده‌ و از واجبات سایت شماست؛ اما ابزارهای دیگری هم هستند که برای سئو یه کمک شما می‌آیند و سایت شما را از نظر فاکتورهای دیگری بررسی می‌کنند. تعداد ابزارهای سئو خیلی زیاد است. در ادامه چندتا از مهم‌ترین‌هایشان آشنا می‌شویم:

moz .1 

به کمک moz می‌توانید اطلاعاتی در مورد دامین آتوریتی، پیج آتوریتی و همینطور نرخ اسپم و تعداد بک لینک‌های سایت مورد نظرتان را در کوتاه‌ترین زمان به دست بیاورید. با نصب افزونه moz bar این اطلاعات در زمانی که در گوگل کلمه‌ای را جستجو کنید، پایین هر وب سایت هم شما نمایش داده می‌شود.

2. ahref

ahrefs به معنای واقعی یکی از قدرتمندترین ابزارهای بررسی و مانیتور بک لینک‌ها در کل سطح وب است؛ این ابزار به شما اجازه می‌دهد که به صورت رایگان اطلاعاتی مثل امتیاز دامنه، تعداد بک لینک‌های دامنه، میزان لینک‌های فالو و نوفالو و... را به دست بیاورید.

3. Similar Web

ابزار SimilarWeb ابزاری رایگان برای بررسی رقباست. شما می‌توانید بررسی کنید که ترافیک رقبا چقدر است؟ رتبه صفحاتشان چقدر است؟ چقدر اینگیجمنت دارند و اطلاعات دیگری که دید خوبی برای برنامه‌ریزی به شما می‌دهد.

4. GTMETRIX

این ابزار سرعت بارگذاری صفحات سایت شما را ارزیابی می‌کند و به ان امتیاز می‌دهد؛ در کنار نمره دادن پیشنهادهایی هم برای افزایش سرعت سایت شما خواهد داشت.

5. SEO SiteCheckup

فرض کنید با وجود سئو کردن سایت هنوز در گوگل رتبه نگرفته‌اید؛ SEO SiteCheckup  در چنین موقعیتی به کمک شما می‌آید تا اشکالات سئویی سایت شما را پیداکند.

ابزارهای سئو تعداشان خیلی زیاد است و در این قسمت جا نمی‌شود، برای همین چندتا از مهم‌ترین‌هایشان را گفتیم. برای دیدن لیست کامل ابزارها باید مقالات زیر را بخوانید.

اولی لیست کاملی از برنامه‌های تحلیل سئو و بهینه‌سازی سایت است. دومی فقط ابزارهایی است که توسط گوگل منتشر شده اند که یکی از مهم‌ترین‌هایشان را در قسمت قبل دیدیم و سومی ابزارهای هوش مصنوعی است که برای سئو استفاده می‌شود.

دوره‌های مربوط به سئو و ابزارها

اگر به یادگیری حرفه‌ای سئو فکر می‌کنید

مشاوره رایگان تلفنی

آکادمی آموزشی نوین

برای تماس، فرم را تکمیل کنید.
تماس با کارشناسان ما: 021-63404 داخلی ۳

خرید اقساطی از نوین

برای خرید اقساطی از نوین، می‌توانید یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید. پیشنهاد ما پرداخت با اسنپ‌پی است.
روش دوم
از طریق تلگرام
با همکاران ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید و خرید اقساطی خود را انجام دهید.
روش اول
سرویس اقساطی اسنپ‌پی سرویس اقساطی اسنپ‌پی
همین حالا می‌توانید این دوره را با استفاده از اعتباری که در اسنپ‌پی دارید، در 4 قسط به صورت کامل خریداری کنید.
روش دوم
ارتباط با پشتیبانی
کارشناسان نوین در سریع‌ترین زمان ممکن شما را در تمامی مراحل خرید اقساطی راهنمایی می‌کنند.