در این مقاله قصد دارم راهی را به شما نشان بدهم که بتوانید کسب و کار خود را رونق بدهید و مشتری‌های بیشتری داشته باشید. ذکرهایی ویژه برای ثروتمند شدن، یا رونق کسب و کار و جذب مشتری بیشتر. البته، از الان به شما بگویم: مواردی که در ادامه می‌آید فقط خواندنی نیست. بلکه لازم است به آنها عمل کنید. در واقع، ذکرهایی که می‌آیند همچون یک نقشۀ راه هستند که به شما کمک می‌کند مسیر درست را برای افزایش فروش کسب و کار خود و ثروت بیشتر طی کنید.

قول می‌دهم زمانی که به انتهای این مطلب رسیدید، از اینکه برای خواندن آن چند دقیقه وقت گذاشتید، خوشحال هستید. 

(راستی، اگر من به قولم وفادار بودم و شما از این مطلب لذت بردید، حتماً نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید و بگویید که در مورد حرف‌های ما، چه فکری می‌کنید.)

اکنون، قبل از آنکه شروع کنیم، بگذارید داستان نوشتن این مقاله را برای شما تعریف کنم.

بازار داغ دعا و طلسم برای ثروتمندی و رونق کسب و کار

مخاطب اصلی ما در این وبلاگ، کسب و کارها هستند و طبیعتاً باید مقالاتی بنویسیم که آنها در اینترنت به دنبالش هستند. اما چطور می‌توانیم بفهمیم که آدم‌ها چه چیزی را در اینترنت جستجو می‌کنند؟

مطمئن هستم که جواب این سوال برایتان جالب است: گوگل این اطلاعات را در اختیار ما قرار می‌دهد.

گوگل به ما می‌گوید که هر عبارتی، به طور متوسط، در ماه چند بار جستجو می‌شود. دقیقاً به کمک این آمار است که ما می‌توانیم در مورد موضوع مقالاتی که خوب است بنویسیم، تصمیم‌گیری کنیم.

جالب است بدانید که به این کار می‌گویند، تحقیق کلمات کلیدی. اگر می‌خواهید اطلاعت خود را در این زمینه بیشتر کنید و فروش‌تان افزایش پیدا کند، به هیچ وجه ویدو زیر را از دست ندهید.

از نظر ما، نقشه گنج کسب‌وکار شما در تحقیق کلمات کلیدی نهفته است. در نتیجه حتماً سری به صفحه «دوره کلمات کلیدی» ما بزنید و سرفصل‌های آن را مرور کنید.

همانطور که گفتم، ما به سراغ آمار گوگل رفتیم تا ببینیم چه عبارت‌هایی جستجو دارند و در همین حین بود که متوجه یک الگوی جالب شدیم. درست است که جستجو برای خواندن مقالات بازاریابی، روش های علمی افزایش فروش و ... کم نیست. اما بخش قابل توجهی از جستجوی کسب و کارها، در زمینۀ دعا و مناجات است. آن هم دعا و مناجات هایی برای رونق بازار و فروش بیشتر...

برای آنکه حدوداً بفهمید که چقدر این عبارت‌ها جستجو دارند، در ادامه جدول مربوط به برخی از آنها را همراه با تعداد جستجوی ماهیانه هر یک، برای شما می‌آورم:

عبارت جستجو شده میانگین جستجوی ماهیانه
دعای رزق و روزی 2900
طلسم خیلی قوی برای ثروتمند شدن 390
دعای رزق 320
دعای پولدار شدن 210
طلسم رزق و روزی فراوان 480
دعای ثروتمند شدن سریع 170
دعای رزق و روزی فراوان 170
دعا برای ثروت عظیم 170
طلسم ثروت و قدرت 90
دعا برای زیاد شدن مشتری 90
دعای جذب مشتری 70
طلسم برای جذب مشتری 50
دعا برای جذب مشتری 50
دعا برای فروش کالا 40
دعای فروش کالا 40
دعا برای رونق کسب و کار 40
دعای پولدار شدن سریع 40
دعای برکت مغازه 50
بهترین ذکر برای ثروتمند شدن 70
دعای روزی 260
دعا برای افزایش رزق و روزی 30
دعای افزایش رزق و روزی مغازه 20
بهترین دعا برای پولدار شدن 10
دعا جهت ثروتمند شدن 10
دعا برای جذب مشتری زیاد 10

خب، این وضع حداقل از نگاه من کمی آشفته بود. و اینگونه شد که تصمیم به نوشتن این مقاله گرفتم.

یک دعای ویژه برای رونق کسب و کار شما (و ثروتمند شدن)

فقط و فقط یک دعا وجود دارد که اوضاع ما را بهتر می‌کند. آن هم دعا و عبادتی است که در کار کردن وجود دارد. در واقع، هیچ دعا و طلسمی نیست که من و شما را نجات دهد. مگر آنکه خودمان تلاش بکنیم و زحمت بکشیم.

در واقع، راز پشت موفقیت این است که میانبر زدن را فراموش کنیم و بفهمیم که لازم است یک بار مسیر سخت را طی کنیم.

آرزوی اینکه بتوانیم با دعا به موفقیت برسیم یا با یک طلسم پولدار شویم، جز آنکه همچون قرص مسکّن، برای لحظه‌ای ما را آرام کند، فایده‌ای ندارد. تغییری ایجاد نخواهد کرد. بلکه بدتر، حتی ما را سوژه برای کلاهبرداری آدم‌های دغل می‌کند. و در نهایت، همان هم که خودمان داریم، از دست می‌رود. پس لازم است تغییری واقعی در وضع موجود ایجاد کنیم و فقط به قرص خوردن بسنده نکنیم.

شروع مسیر واقعاً ساده است: قبول کنید که راه آسانی در کار نیست و باید کمی سختی کشید. قبول کنید که فقط کار و تلاش است که می‌تواند من و شما را نجات دهد. و از همین امروز، از همین لحظه دست به کار شوید. (و حتی به دیگران کمک کنید تا دست به کار شوند.)

به این موضوع دقت کنید که هر چند اشکالی ندارد آدم ها برای افزایش روزی خود به خداوند توکل کنند. اما اینکه آدم‌ها فقط به همین بسنده کنند و به دنبال راه حل راحت و سریعی برای پولدار شدن باشند، آن هم بدون آنکه سختی فکر کردن به خودشان بدهند، نشانه‌ای نه چندان خوش‌یمن از وضع کشور و نگاه ما ایرانی‌ها به مسائل است. این را فراموش نکنید که ما نمی‌توانیم از وضع موجود ناراضی باشیم، مگر آنکه خودمان کاری برای بهتر کردن آن کرده باشیم.

بله! فکر تنبل ما را به هیچ‌جا نخواهد رساند. ما باید بلند شویم. روی پای خود بایستیم و بعد از آنکه جای پایمان محکم شد، به دیگران هم کمک کنیم تا بلند شوند. ما به خودمان این را مدیون هستیم، به خانواده‌مان این را مدیون هستیم، به شهرمان، به کشورمان و به جهانمان این را مدیون هستیم.

(قبل از اینکه ادامه بدهیم، چند ثانیه به موضوع فکر کنید. آیا این تنبلی و سستی را در جامعه خود نمی‌بینید؟ آیا همین وضعیت را نمی‌توان در جریان های مرتبط با فکر مثبت هم دید؟ یعنی همان جایی که فکر عمیق و دقیق جای خودش را به یک مثبت اندیشی سطحی می‌دهد.)

خب حالا که به این نقطه رسیدیم پیشنهاد می‌کنیم ویدئو زیر را ببینید و بعد ادامه مقاله را بخوانید.

داستان عبرت انگیز آن قومی که نجات پیدا کرد

آخر چرا ما باید برای آنکه اوضاع مالی خودمان را بهتر کنیم، فقط دست به دامان خداوند بشویم؟ مگر نه اینکه آیۀ همان خداوند به ما می‌گوید اگر کاری برای خود نکنیم، خداوند برای ما کاری نخواهد کرد. یا همان اصطلاح ورد زبان همۀ ما که می‌گوید از تو حرکت، از خدا برکت.

UX چیست؟ طراح UX دقیقاً چه می‌کند؟حتما بخوانید: UX چیست؟ طراح UX دقیقاً چه می‌کند؟

با دعا کسب و کارتان رونق پیدا نمی‌کند

ساده بگویم: هیچ آدم درست و متعادلی نیست که بتواند یک شبه به مال و منال برسد (مگر به لطف شانس). هیچ کسب و کاری هم نیست که بتواند بدون وقت گذاشتن و تلاش کردن، ثبات و درآمد خوب پیدا کند. اصلاً هیچ چیز خوبی، بدون زحمت ساخته نمی‌شود. این درسی است که خود ما هم از شروع کار این وب سایت تا به امروز، به خوبی متوجه آن شده‌ایم.

پس اگر شما فردی هستید که می‌خواهید درآمد خود را افزایش دهید یا کسب کاری به دنبال رشد بیشتر هستید، لازم است زحمت بکشید و زمان بگذارید تا دانش، مهارت و کیفیت کار خود را افزایش دهید. برای کسب دانش راه‌های زیادی هم وجود دارد که با آنها می‌توانید چندین قدم جلوتر از بقیه باشید؛ یکی از این راه‌ها مطالعه منابع درست است! فقط باید آن منابع را پیدا کنید و برای خودتان و پیشرفتتان وقت بگذارید. ما در ۳۶۵ بوک‌، این کار را برایتان ساده کرده ایم تا دیگر نتوانید بهانه‌ای برای پیشرفت نکردن جور نکنید :) در 365بوک شما به خلاصه صوتی برترین و کاربردی‌ترین کتاب‌های دنیا دسترسی خواهید داشت. ما قرار گذاشته‌ایم که هر روز به مدت یک سال، یک کتاب با هم گوش کنیم، یعنی 365 روز، 365 کتاب! حالا موضوعات این کتاب‌ها چیست؟ از کابردی‌ترین کتاب‌های مربوط به بازاریابی گرفته تا کسب و کار، موفقیت، فنون مذاکره، توسعه فردی و ده‌ها کتاب مفید دیگر... . پس به جمع ما بپیوند و روزانه 20 دقیقه به مطالعه وقت اختصاص بده تا در پایان این یک سال تغییر و تحول بزرگی در زندگی شخصی و کاری خودت ایجاد کنی.

من هم برای آنکه کمکی هر چند کوچک کرده باشم، می‌خواهم سه نقطه اصلی را به شما نشان بدهم که بهتر شدن در آنها، می‌تواند به فروش و درآمد بیشتر شما منجر شود.

مسیر مشتری: از آشنایی با شما تا خرید محصول

همانطور که گفتم، سه مساله وجود دارد که یک کسب و کار می‌تواند با توجه به آنها، فروش خود را افزایش دهد و حتی به ثبات درآمد برسد. توجه داشته باشید که هر سه مورد، اهمیّت اساسی برای کسب و کار شما دارند و در کنار هم هست که می‌توانند همچون یک معجزه، کسب و کار شما را متحول کنند.

ذکر اول: یک محصول عالی داشته باشید.

مساله اول و مهمترین مساله، چیزی است که کسب و کار شما ارائه می‌دهد و از طریق آن کسب درآمد می‌کند. پس مهمترین درگیری شما، به خصوص در ابتدای راه، باید این باشد که محصول (یا خدماتی) عالی ارائه دهید.

برای بهتر کردن آنچه ارائه می‌دهید، وقت بگذارید، فکر کنید، سلیقه به خرج دهید و خلاق باشید. مهم است که شما مخاطب و نیازهای او را به درستی بشناسید و کاری کنید که تجربۀ استفاده از محصول شما برای او، یک تجربه لذت‌بخش و حتی بدون نقص باشد.

هیچوقت تبدیل به یکی از آن فروشنده‌هایی نشوید که با هزار وعده و وعید می‌خواهید مشتری خود را راضی به خرید محصول بد خود کند. به جای اینکار، چیزی عالی ارائه دهید تا بتوانید با اطمینان از کیفیت آن صحبت کنید.

ذکر دوم: معرفی / آموزش شفاف و مفید مهم است.

هر چقدر هم که محصول شما عالی باشد، تا وقتی که مشتری به درستی این موضوع را درک نکند، هیچوقت تمایلی به استفاده از آن نشان نخواهد داد. پس لازم است که شما اقدام به ارائه محتوا یا توضیحات لازم برای آشنایی کامل مخاطب با محصول خود بکنید.

به مشتری خود بگویید که محصول شما چه مساله‌ای را برای او حل می‌کند، چه ویژگی‌هایی دارد و چرا آن را پیشنهاد می‌دهید.

هنگامی که محصول خود را معرفی می‌کنید، بیشتر در مورد ارزش آن صحبت کنید تا قیمتش.

و البته، فقط به معرفی محصول خود بسنده نکنید. بلکه در زمینه کاری خود هم به مشتری اطلاعات مفیدی بدهید و به او کمک کنید تا یک تصمیم آگاهانه بگیرد. مطمئن باشید که او، قدر زمان و زحمت شما را می‌داند.

در یک کلام: ارائه‌ای عالی از محصول خود داشته باشید.

ارزش در مقابل قیمت

اگر دوست دارید در زمینه آموزش و معرفی خود بهتر شوید، پیشنهاد می‌کنم ویدئو سخنرانی سایمون سینک در مورد رویکرد کسب و کارها را به هیچ وجه از دست ندهید:

3 کاری که پس از بروزرسانی الگوریتم گوگل باید انجام دهیدحتما بخوانید: 3 کاری که پس از بروزرسانی الگوریتم گوگل باید انجام دهید

ذکر سوم: به دنبال جذب مشتری بیشتر بروید.

در نهایت، شما باید مخاطبانی برای محصول خود داشته باشید. اینجاست که روش‌های مختلف تبلیغات و بازاریابی به طور جدی مطرح می‌شوند. با جذب مشتری است که شما به درآمدزایی می‌رسید و فرصت پیدا می‌کنید محصول خود را جدی‌تر بررسی کنید و آن را بهبود بخشید.

به خوبی روش‌های مختلف تبلیغاتی را بسنجید تا بتوانید مخاطبان اصلی خود را هدف تبلیغات قرار دهید و بهترین بازدهی را داشته باشید. درست است که راهکارهای سنتی تبلیغات همچون تبلیغات کاغذی (روزنامه، مجله، تراکت و ...)، رادیویی، بیلبورد و ... می‌توانند هزینه بر باشند. اما راهکارهای دیجیالی همچون تبلیغات پیامکی یا تبلغ در موتور جستجوی گوگل به شما اجازه می‌دهند با هزینه کمتری خود را معرفی کنید.

البته، یک نکته مهم دیگر نیز باید اینجا گفته شود: هنگام تبلیغات، فقط کوتاه‌مدت را در نظر نگیرید. به دنبال تعامل بلند مدت با مخاطبان خود باشید. مثلاً یک خبرنامه پیامکی راه بیندازید و لیست شماره مشتریان را جمع کنید تا بتوانید به طور مداوم با آنها در ارتباط باشید و پیشنهادات مختلف به آنها بدهید یا آنکه در شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام فعالیت کنید و با مشتریان خود در ارتباط باشید.

برای وفادار کردن مشتری، بهترین کار داشتن استراتژی مارکتینگ است. وفاداری مشتری به این آسانی‌ها به دست نمی‌آید که ساده از دست برود. به شما پیشنهاد می‌دهیم که سری به دوره آموزشی فروش اینترنتی: از میلیون تا میلیارد بزنید. در این دوره یادمی‌گیرید که چطور مخاطب را جذب کنید، متقاعدش کنید بماند و در آخر هم کاری کنید که کسب و کار شما وفادار شود.

بررسی یک کسب و کار واقعی

حالا که متوجه این 3 نقطه فروش شدید، بگذارید برای دقیق تر شدن در موضوع، به بررسی یک برند اینترنتی بپردازیم و ببینیم که چطور می‌تواند وضعیت خود را بهبود بخشد. برندی که ما اینجا زیر ذره‌بین خواهیم گذاشت، سایت ساز پرتال است. بگذارید قبل از جدی‌تر شدن در این موضوع، سایت ساز پرتال را به شما معرفی کنیم:

پرتال (www.portal.ir) یک سامانه آنلاین برای ساخت سایت است که به کاربران خود اجازه می‌دهد به راحتی و بدون هیچ‌گونه دانش کامپیوتری، یک وب سایت برای خود راه‌اندازی و آن را مدیریت کنند. این سامانه نه تنها تا حد زیادی از زمان و هزینه لازم برای طراحی سایت می‌کاهد، بلکه امکانات بسیار متنوعی را به کاربر خود ارائه می‌دهد که نظیر آن را نمی‌توان در جای دیگری پیدا کرد.

سایت ساز پرتال

همانطور که متوجه شدید، پرتال یک محصول قابل توجه است که می‌تواند به خوبی پاسخگوی نیاز کسب و کارهایی باشد که می‌خواهند وب سایت راه بیندازند و حضور آنلاین داشته باشند. در حقیقت، به شخصه می‌دانم که چقدر زحمت و زمان برای کیفیت این نرم‌افزار آنلاین گذاشته شده است.

از طرفی هم، جذب مشتری این سیستم واقعاً خوب است. تقریباً هر روز، 10 نفر در این سامانه ثبت نام می‌کنند (پرتال به شما اجازه می‌دهد برای 3 روز به صورت رایگان سایت خود را ایجاد کنید) و آن را بررسی می‌نمایند. اما مساله کجاست؟ تعداد کمی از این کاربران پرتال را انتخاب می‌کنند. موضوع چیست؟

واضح است: پرتال هم محصول خوبی است و هم جذب خوبی دارد. اما نقطه‌ای که باعث می‌شود این محصول آنچنان که باید ظاهر نشود، بحث آموزش پیرامون آن است. مطمئن هستم که با نوشتن مقاله، تولید ویدئو، برگزاری دوره آموزشی و مواردی از این دست، پرتال به راحتی می‌تواند به عنوان اولین و بهترین گزینه برای کسب و کارهای کوچک و متوسطی شناخته شود که به دنبال ساخت سایت هستند.

پیشنهاد ویژه!

حتماً به صفحه «افزایش فروش و مشتری» سری بزنید. در این صفحه کلی ویدیو، مقاله رایگان و آموزش وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا به فروش برسید و حسابی پیشرفت کنید.

سخن نهایی

قبل از آنکه این مقاله را به پایان برسانم، یک مساله دیگر را نیز باید به شما گوشزد کنم. در اینجا، از نگاه شما (یعنی از درون به بیرون) به موضوع نگاه کردیم و دیدیم که مراحل شما برای داشتن یک کسب و کار با ثبات چه هستند. اما مشتری شما، عکس این مسیر را طی خواهد کرد (یعنی از بیرون به درون). او ابتدا مخاطب تبلیغ شماست، سپس آموزش‌های شما را می‌بیند و در نهایت، محصول شما را می‌خرد تا از آن استفاده کند. همیشه از نگاه او نیز به قضیه نگاه کنید و ببینید در هر مرحله، چه چیزی به او ارائه می‌شود.

اکنون، اگر علاقه دارید کمی بیشتر در زمینه بازاریابی و فروش بخوانید و شناخت خود را از مسائل اصولی بیشتر کنید، یک پیشنهاد برای شما داریم. اگر ایده‌ای برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی دارید، قبل از هر اقدامی کتاب راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی را بخوانید. این کتاب کمک می‌کند با واقعیت‌ها و کارهایی که باید انجام دهید آشنا شوید.

راستی، پیشنهاد میکنیم ویدیوی زیر را که اخیرا رایگان شده ببینید. دیدن این ویدیو به شما کمک میکند تا در مسیری قدم بردارید و آینده ای را انتخاب کنید که برای شما بهترین است.

در نهایت، خوشحال می‌شوم شما هم نظر خود در رابطه با معضل دعای افزایش فروش که در این مقاله مطرح شد و همینطور نگاه سه مرحله ای ما به مسیر یک کسب و کار برای رسیدن به ثبات را، با نوینی‌ها به اشتراک بگذارید. همچنین، در صورتی که وب سایت یا وبلاگی دارید، حتماً این مقاله را معرفی کنید یا به اشتراک بگذارید تا در جستجوهای مرتبط با دعا برای کسب و کار بیشتر دیده شود و افراد بیشتری آن را مطالعه کنند.